ПЛАТФОРМИ ТА ПРОГРАМИ

         Платформи та програми дистанційного навчання

Мною та студентами створено за допомогою програм Power Point, Prezi добірки творчих презентацій за темами: «Сучасна українська література», «Життя та творчість М.Коцюбинського», «Література постмодернізму», блок-теми «Частини мови», «Синтаксис та пунктуація» та інші.
Але, я вважаю, що навчання буде результативним, коли є практика, тренування. Електронні освітні ресурси дозволяють проводити більш повноцінні практичні заняття – від віртуального знайомства з письменником до роботи експериментальної, проведення перевірки власних знань, умінь, навичок. LearningApps.org – он-лайн сервіс, який дозволяє створити інтерактивні вправи. Мною створено ряд вправ, які можна знайти за даними посиланнями:




Онлайнові редактори тестів та опитувальників: Форми Google дозволяють створити зручні он-лайнові опитування й тести, збирати дані для розсилки інформаційних листів тощо.

Easel.ly - http://www.easel.ly. Даний сервіс дозволяє користувачам швидко створювати інфографіку з використанням шаблонів (без додаткового програмного забезпечення на комп’ютер), можливість вбудовувати створене в сайт та блог, ділитися в соцмережах чи зберігати на комп’ютері. Реєстрація можлива через акант однієї із соціальних мереж.
Серед великої кількості новітніх педагогічних технологій слід виокремити інтерактивний електронний плакат (зображення (постер), що містить об'єднані певною темою гіперпосилання), який допомагає систематизувати навчальний матеріал, сконцентрувавши значний обсяг інформації. Він подає навчальний матеріал у вигляді окремих елементів (зображень, тексту), до яких за допомогою гіперпосилань приєднуються дидактичні матеріали (документи, малюнки, відео та аудіо файли тощо) [2, 25]. Тобто, це сучасний комплексний засіб демонстрації матеріалу, який використовується для збирання, структурування, зберігання та передачі освітньої інформації, що дозволяє усім учасникам навчальної діяльності перейти до більш ефективних форм її організації [3, 11]. 
Розглянемо детальніше приклади використання електронного плакату, створеного у сервісі Тhinglink, у практичній навчально-виховній діяльності вчителя-філолога. Технічне забезпечення освітнього ресурсу дозволяє:
-              використовувати з навчально-виховною метою постер як популярну форму подачі інформації, розмістивши на ньому твори, посилання;
-              зробити підбірку аудіо- та відеоматеріалів з художнього декламування творів;
-              виготовити інтерактивний плакат як продукт проекту, наприклад, «Чи знаєте ви Тараса Шевченка?»;

-              зібрати цікавий, розвиваючий матеріал, необхідний для проведення виховних заходів, наприклад, Дня рідної мови.




Cacoohttps://cacoo.com/. За допомогою даного ресурсу я створюю мережеві карти знань ( вдалим у роботі є створення карти знань разом з студентами на заняттях), друкувати їх на папері.



Коментарі

Популярні дописи з цього блогу