ЕЛЕКТРОННІ ВЕБ РЕСУРСИ

ЕЛЕТРОННІ РЕСУРСИ ЯК ЕФЕКТИВНИЙ    НАВЧАЛЬНИЙ МАТЕРІАЛ ВИКЛАДАЧА-ФІЛОЛОГА

Електронні ресурси стали ефективним навчальним матеріалом на заняттях мови та літератури. Найпоширеніші, звичайно, текстографічні. По-перше, це велика база текстів, яких недостатньо в бібліотеках, підручників, що часто надходять із затримками. Для цього я у своїй роботі використовую електронні бібліотеки:  http://www.ae-lib.org.ua/ – електронна бібліотека світової літератури; http://lib.com.ua/ – електронна бібліотека;  http://www.chtyvo.org.ua/ – он-лайн-бібліотека україномовної літератури. У процесі вивчення української мови і літератури при підготовці мультимедійних занять варто використовувати й сучасні можливості Інтернету, наприклад, такі сайти (рекомендовані МОН):
·                http://www.knyga.in.ua/ - літературний портал
·                http://mova.ga/ - сайт “Чиста мова ”
·                http://ukrainskamova.at.ua/ - офіційний сайт української мови
·                http://slovopedia.org.ua/ - сайт “Словопедія”
По-друге, використання ілюстрацій. На екрані комп’ютера досить легко їх представити, а при необхідності роздрукувати. Крім того велике значення мають посилання (гіпертексти) на інші джерела, які також можна відразу використати.

Широкого застосування набули візуальні та звукові фрагменти занять (кіно, мультфільми, буктрейлери, відеоролики та інше). На файлообміннику YouTube можна знайти безліч цікавих відеосюжетів, які стосуються як окремих персоналій української літератури, так і художніх творів.  Відеофрагменти  можна підготувати (завантажити) завчасно або переглянути прямо на занятті в режимі он-лайн.  Взагалі їх може зробити кожен викладач, якщо він уміє працювати в програмі   Mave Maker чи Pinnacle Studiо, необхідно лише знайти потрібний текстовий матеріал: книги, путівники, картинки, фотографії, відео, іншу інформацію в Інтернеті. На звуковий файл накладаються картинки і відеоматеріали – відеосюжет готовий.  


Коментарі

Популярні дописи з цього блогу